Bretónsky večer

17. mája v KERIC-u bola Bretonska atmosfera. Počuvali sme more, vidieli sme film ako to vyzera v Bretonsku a pršalo v čadci, tak mali sme podobne počasi ako v tomto francuzskom regione Bretonsko je v Francusku, a ukazali sme ako bretonsky ludia žiu, čo jedia a ako tancuju.

Učili sme sa nejake bretonske slova, a naše typické vyrazy. Napriklad, ak v Bretonsku prši stale, tak povieme - vela krat za den je pekne počasie, pretoze v Bretonsku prši stale a ked 5 minut neprši uz sa radujeme z pekneho počasia.

 

Potom jedli sme bretonsky lokše, palacinky a tancovali sme naše tanec. To nebolo jednoduche ale všetci skusili,a uz to išlo ! To bola vesela atmosfera a skor to vyzeralo ako naše « fest-noz » , bretonsky festival.

Všetci dali pozitivnu energiu, a 2 hodini v kericu vyzeralo ako bretonska noc !!

Pokiaľ si chcete text prečítať aj v slovenskej slovenčine, kliknitena celý článok

 

DSCF0152.JPG DSCF0176.JPG P1010053.JPG P1010061.JPG P1010073.JPG P1010081.JPG P1010092 (2).JPG P1010095.JPG

 

17. mája bola v KERICu bretónska atmosféra. Počúvali sme more, videli sme film, ako to vyzerá v Bretónsku. Ale v Čadci pršalo, tak sme mali podobne počasie ako v tomto Francúzskom regióne. Bretónsko je vo Francúzsku, a ukázali sme ako bretónski ľudia žijú, čo jedia a ako tancujú.

Učili sme sa nejaké bretónske slová, a naše typické výrazy. Napríklad, ak v Bretónsku prší stále, tak povieme - veľa krát za deň je pekné počasie, pretože v Bretónsku prší stále a keď 5 minút neprší už sa radujeme z pekného počasia.

Potom sme jedli bretónske lokše, palacinky a tancovali sme naše tance. To nebolo jednoduché, ale všetci skúsili, a už to išlo ! To bola veselá atmosféra a skôr to vyzeralo ako naše « fest-noz » , bretónsky festival.

Všetci dali pozitívnu energiu, a 2 hodiny v Kericu vyzerali ako bretónska noc !!

 

AKTUALITY

Informačné stretnutie o EDS

 

21.6. o 10:00 v KERICu

 

Každý, kto uvažujete o tom, že sa stanete dobrovoľníkom, príďte na stretnutie a získate podrobné informácie o EDS a aktuálnych projektoch všade vo svete. Teraz napr. o projektoch vo Fínsku, na Islande, v Indonézii, v Portugalsku, v Španielsku, v Rakúsku, vo Švajčiarsku a iné.

 

KERIC na facebooku

 

Podrobnosti o našich akciách nájdete aj na facebookovej KERIC stránke

ICYE logo original maleeurodeskkysuce-online